1 ROK

06.06.2019

 Je to rok. Nevím, nevím, co mám napsat. Přijde mi to jako dlouhá doba, ale zároveň to hrozně rychle uteklo. Z malinkatého miminka tu mám velikou holčičku.
Sice se zatím jen plazí, nesedí, neleze, nechodí, ale za to si strašně moc vážíme minikrůčků vpřed a každého i když malého pokroku. Malé pokroky, které jiní rodiče nezaznamenají a my si postupně oddychujeme a prohlubuje to naší víru v to, že naše holčička je prostě pouze jen fyzicky pomalejší než ostatní děti. Ale tam kde jí bylo prozatimně ubráno, bylo jí někde přidáno. 

Po tom roce, kdy jsem ze začátku dělala pouze pár věcí dokola a kdy jsem byla ráda za každou chvíli, kdy jsi vzhůru. Dneska si oddychnu pokaždé, když usneš, i když přes den, toho moc nenaspíš. Moc si to s Tebou užívám, je krásný vidět, jak mi čím dál víc rozumíš, když řeknu NE, když řikám slova a ty se je snažíš svojí malinkou pusinkou zopakovat, když se při každým pohledu na mě usměješ, když je na Tobě vidět každý malý kousek štěstí, to je pro mě obrovský zahřátí u srdce. Je zvláštní pozorovat, jak se Ti formuje osobnost, povaha a vzhled. Jak do toho moc můžu a nemůžu zasáhnout. Už jsem si pomalu zvykla, že čas letí, že ho nevrátím, a Ty moje malinká mi vracíš čas tím, co vše umíš. Je to zvláštní neuměla jsem si představit, jak budeš vypadat. Představovala jsem si svou dceru kdysi, když jsem ani nemohla tušit jestli nějakou budu mít. Jsi přesně taková jakou jsem si Tě představovala a blížíš se do období, na který se strašně těším. Začínáš být větší parťačka a je s Tebou každým dnem větší sranda. Miluju, když se směješ, když se na mě podíváš, když se přitulíš, když můžu udělat cokoli, co Ti udělá radost, ať už je to procházka, projížďka autem, houpačka, bazének na balkóně, nebo to, že si s Tebou prohlížím knížku, protože to ty miluješ.

Ta mateřská začíná mít opravdu grády a já mám pocit, že nikdo jiný kromě mě Ti nemůže rozumět. Jsem celej tvůj svět a Ty celý můj, kéž by se to nikdy nezměnilo. Často přemýšlím nad tím, jaká budeš, kam se v životě dostaneš, a doufám, že budeš mít stejný vztah se mnou jako já mám se svou maminkou, je to totiž úžasný.

Jasmíno moje malinká a nejkrásnější, je Ti ROK, tvůj první velký rok. Přeju Ti z celého mého srdce, které zabíráš hlavně TY spoustu zdraví, spoustu lásky, kterou máš navždy ode mě a od táty a od dalších příbuzných. Přeji Ti ať jsi šťastná, ať máš kolem sebe opravdové kamarády, ať jsi nad věcí, a ať životem proplouváš tak v pohodě, jako doteď.  Jak moc Tě miluju popsat nejde, ale věř, že jsem takovou lásku a zároveň strach k Tobě nikdy nezažila. Moje srdce patří Tobě.

Po tomhle krásným a náročným roce můžu zhodnotit, že jsi miminko za odměnu, i když je někdy nějaký karambol (ale kde neni), jsi moc hodná, krásně spinkáš, krásně papáš (po každý když jím já hystericky se vztekáš, že to chceš taky) a opravdu děláš jen a jen radost.

Máš dva krásné zoubky, říkáš slovo Ježiš, táta, nene, ba (čti baf), ha (čti haf), pá. Umíš udělat paci paci, jak jsi veliká, nenene, umíš tancovat, umíš pápá, umíš toho spoustu. Během měsíce jsi udělala obrovský pokrok a já nestačím koukat. A co teprve během celého roku.

Když nostalgicky vzpomínám na loňský rok, na loňský 6. červen, chce se mi brečet. Byl to pro mě nejkrásnější den života. Pod náplavou hormonů, co jsem najednou měla, bych snad ani neodjela do porodnice, ještě, že tu byl Honza. Zpětně mám pocit, že jsem se pořád smála a byla jsem jak v pohádkovým světě štěstí, kontrakce, bolesti, strach z neznáma, nic to se mnou nedělalo a nic mě nerozhodilo. Nechápu, mě totiž rozhodí každá kravina. Tuhle velkou životní událost jsem prožila, přesně tak, abych na to mohla vzpomínat vždy s úsměvem a sama mému stavu štěstí a záplavy smíchu a naprostý pohody a žádného strachu (dokud mě nepřivezli na sál) nerozumím. Bylo to nádherný, doteď jsem toho, jak to bylo krásný plná, a je úplně jedno, že jsi se narodila císařským řezem, bylo to totiž přesně podle mých představ a plánů. A tohle si člověk prostě nenaplánuje.
Vzpomínám i na to, když tvůj děda v porodnici řekl větu "Ještě Ti není ani den.". V tu chvíli jsem si uvědomila kolik let je mě, jak moc to určitě rychle uteče, protože za chvilku Ti bude celý jeden den. No a dnes je ti celý jeden rok, teda až ve 22:31. Nemohla jsi se narodit dřív, protože znáš svou mámu, nočního živočicha:).

Jsi úžasná, a já moc děkuji za to, že jsi moje, že jsi mi splnila být mámou modrooké blonďaté holčičky. Jsi můj splněný sen a já dnes mám jediný sen, a to, abys byla celý život zdravá a šťastná! Miluju Tě srdce mé nejvíc na světě.