Rehabilitace

Proč tak zvláštní název? Není to chyba, je to schválně. Musím napsat, co všechno se událo za poslední půl rok s Mínou a co dalšího kvůli tomu v příštím půl roce plánujeme. Vím, že je teď kolem Míny více rozruchu, než jsme a jste zvyklí, ale snad Vám to trochu přiblížím v tomto článku.

Výročí

25.11.2020

Dnes je to přesně rok, co se poprvé setkala Jasmína s tetou Áďou v Axonu. Je to rok poprvé od toho, co jsem dostala novou naději, že má dcera jednou bude chodit díky tomuto cvičení bez pláče, i když teda první den prořvala kvalitně. :D

Dnes je Světový den dětské mozkové obrny. Na základě mých nových zkušeností - podání rozhovoru do časpopisu/novin a otázek, co mi dávají ostatní lidé a známí, kteří se chtějí seznámit s naší situací jsem se rozhodla udělat článek. Článek by měl pokrýt otázky, kterým čelím celkem často a nad jejichž odpovědí jsem se zamýšlela i doma.

Jasmína od prosince udělala velké množství pokroků. Jsem si jista, že je to intenzivním cvičením na neurorehabilitační klinice Axon. A jaké pokroky udělala? To Vám teď sepíšu.

Axon

20.12.2019

Tenhle měsíc prosincové terapie na neurorehabilitační klinice Axon pro mě byl dost důležitým měsícem, ve všem. To, co jsem zažila během těchto 4 týdnů bylo pro mě tak moc intenzivní, emotivní a hlavně krásný, že když jsem dnes odjížděla, normálně mi v autě ukápla slza. Tak s chutí do toho.→

Chápu, spousta z Vás už řeší Vánoce, dárky a výzdobu, ale myslím si, že tenhle článek by tu měl být. Budu tu citovat slova lékařů a snažit se popsat, jaké všechny názory jsme slyšeli.

Nemocnice

08.11.2019

Ten název je nic moc, ale vlastně všechno tak chladně a krátce popisuje. Popravdě dnes se mi do psaní vůbec nechtělo, celý týden mi není dobře ani fyzicky, ale bohužel ani psychicky. Ale mám dnes jeden volný večer, a tak jsem ho chtěla strávit jinak, než obvykle. Třeba mi to vypsání se, zase pomůže. :)

Dlouho jsem přemýšlela, zda to psát, zda v tom pokračovat, zda to pustit do světa. Vždycky mám strach, že něco zakřiknu, dlouho se vždy rozmýšlím, co napsat a proč, asi to ale stejně neovlivním. Nic, co se děje, nemůžu nejspíš ovlivnit, tím, že to napíšu. Je to jako, že si lidi nechávají těhotenství pro sebe, pak to slavnostně oznámí a...

KISS syndrom

25.07.2019

Bude to zhruba 4 měsíce, co jsme začali s Jasmínou jezdit na odblokování krku a tak Vám k tomu něco napíšu. Jako v každém článku opět opakuji - nejsem doktor, fyzioterapeut a nikdo, kdo vlastní diplom a léčí lidi, jsem pouze máma. Píšu to pouze pro Vás, pro ty, které to zajímá a jsou to moje osobní zkušenosti a pouze...

Budou to dva měsíce, co jsme začali cvičit Bobath Concept místo Vojtovy metody. Dostala jsem spoustu dotazů na to zda tento článek bude. Tak tady je. Znovu opakuji - nejsem doktor, fyzioterapeut a nikdo, kdo vlastní diplom a léčí lidi, jsem pouze máma.